logo
image 01
image 02
image 03
NYT HJEM TIL DIG
Lammestrupvej 29, Stubberup, 4140 Borup
Utrolig spændende villa med masser af plads og udsigt!

Her byder vi på hele 195 m2 bolig med hele 125 m2 højloftet og tør kælder. En spændende og arkitektonisk ejendom, hvor det er nemt at blive forelsket - ikke mindst den naturskønne beliggenhed, der byder på vue over grønne enge og smuk dansk skov.

Højt beliggende i byen, betyder udsigt uanset hvor i villaen du befinder dig, og her er masser af plads til den store familie eller til dig der bare elsker god plads.

Vi befinder os i landsbyen Stubberup, Borup’s rekreative ”lillebror” – omgivet af kuperet og smuk Midtsjællands natur – og samtidig blot 5 minutters bilkørsel fra Borup, hvor du finder station, skoler, gode indkøbsmuligheder, specialbutikker og spisesteder, dagpasning, idrætsfaciliteter og meget, meget mere.

Villaen præsenterer sig så flot allerede ved ankomsten hertil. Du bliver ledt flot op til husets indbydende entré, via stien i den fine forhave.

Køkkenet er med masser af skabe og skuffer – og i øvrigt også masser af bordplads, så hele familien kan deltage i madlavningen.

En flot og spændende stue med loft til kip i spisebordsafdelingen, hvor også en smuk trappe til 1. salen er.  Desuden her stuen også indrettet med en skøn hyggekrog med plads til hjemlig sofahygge og varme fra ilden i brændeovnen. De store vinduespartier trækker den skønne have med ind i stuen. Her er også udgang til haven.

I stueplan er der 2 værelser med indbygget skabe samt et gæstetoilet.

Førstesalen byder på 2 store værelser (den ene bruges som stue) – begge har udgang til balkon, hvor naturen og solnedgangen kan nydes helt ugenert. Badeværelset er med både badekar og brus. Mangler I plads? Så kan reposen nemt udnyttes til kontor.

Kælderen har egen indgang med masser af plads til opbevaring samt sko og tøj. Kælderen kan også tilgås indefra. Her er et godt viktualierum, et stort disponibelt rum (legeværelse, gamerhule eller måske hjemmebiograf), et stort praktisk bryggers med masser af skabe, grovkøkken, bruseniche.

Udendørs er der flere gode terrasser, og niveauer hvilket gør haven utrolig spændende. Her kan tiden nemt flyve afsted fra dig, imens du nyder roen omkring dig.

Der er ligeledes et godt og isoleret udhus samt en dobbelt garage. 

Er du ikke kendt her i vores skønne område, så fortæller vi gerne meget mere. Stubberup ligger i et smørhul midt i den prægtige natur, og der er et væld af motions- og cykelstier rundt i skovene. Her er et godt naboskab og en aktiv (men frivillig) grundejerforening, som blandt andet holder Sankt Hans på engen, sommerfester og fastelavn. Og sørger for at Stubberup er helt i top hvad angår den digitale infrastruktur, med fibernet-forbindelse i hele byen.

Få minutter fra Stubberup ligger Borup by. Borup byder på alt hvad der er brug for i hverdagen, med et hyggeligt butiksmiljø, flere indkøbsmuligheder, små spisesteder, flere daginstitutioner, et super godt idrætsliv, både kommunal- og privat skole, HT-station med 37 minutters togtur til København mv. Desuden er der rig mulighed for at gå en masse smukke ture omkring Kimmerslev sø, i skoven eller rundt i byen via de gode stisystemer. Og køres der lidt længere væk, når du på under 20 minutters bilkørsel: Ringsted, Køge eller Roskilde.

Økonomi
Pris
4.600.000 kr.
Udbetaling
230.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
24.087 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
19.556 kr.
Ejerudgifter pr. md.
2.946 kr.
Helle Lynge
Ejendomsmægler MDE / Indehaver
Leder du efter hjem til dig?
Leder du efter et nyt hjem, der kan danne rammen om dig og din familie - så send os et par linier om dine ønsker og behov, og hvor boligen skal ligge. Vi kontakter dig, når vi har fundet et hjem til dig - og du hører naturligvis fra os, inden boligen kommer på nettet.